I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Bílý jazyk u dětí

Bílý povlak na jazyku vždy upozorňuje na to, že v těle je něco v nepořádku. Je důležité vědět, že se jedná o projev hned několika nemocí. U některých z nich je třeba ihned vyhledat pomoc lékaře. V tomto článku se dozvíte, na co vše může výskyt bílého povlaku na jazyku u děti poukazovat.

Když nehrozí nebezpečí   

Bílý povlak na jazyku u dětí je spojen s moučnivkou. Jedná se o nemoc, kterou způsobuje kvasinka Candida. Moučnivka se nejčastěji objevuje u dětí do 2 měsíců, ale až do dvou let. Moučnivka způsobí nejen bílý povlak na jazyku, ale bílé skvrny se objevují i na dásních či na patře. Není nebezpečná, ale je potřeba ji léčit dezinfekční tinkturou. Bílý povlak na jazyku může být spojen také s afty. I zde pomůže tinktura. Často se objevuje i u dětí, které nosí rovnátka. Zde to může být plíseň, která je výsledkem málo důsledné hygieny ústní dutiny.


Mějte se na pozoru

Bílý povlak na jazyku se u dětí často vyskytuje ve spojení s angínou. V tomto případě je zasažen nejen jazyk, ale také krční mandle, na kterých je pouhým okem vidět bílý nebo šedavý povlak. Je také typickým příznakem pro streptokoka v krku. Je typický pro spálovou angínu. Všechny tyto nemoci mohou u dětí dospět do velmi závažného stádia, spálová angína dokonce může dítě ohrozit na životě. Pokud u dětí pozorujete typické příznaky, na nic nečekejte a co nejdříve navštivte s dítětem lékaře. Čím dříve bude zahájena léčba, tím mírnější mohou její projevy být.

Co ještě?

Bílý povlak na jazyku může poukazovat také na nemoc zvanou leukoplakie. Pro tuto nemoc je typická přeměna struktury tkání. Hlavním příznakem jsou bílé skvrny na sliznici i kdekoliv jinde na těle. Nebezpečí této nemoci je v tom, že se buňky mění. Z běžné tkáně tak může vzniknout zhoubný nádor. Pokud nějaké nevysvětlitelné skvrny na sliznici, ale i jiné části těla pozorujete, neprodleně navštivte lékaře!

Tags: 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Tato otázka je pro testování zda jste opravdoví hosté a předejít spamu.