I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Co mě naučili děti

Po čase jsem se rozhodl napsat článek. Je to mu necelé dva roky co jsem ukončil rodičovskou “dovolenou” a vrátil se odpočívat do práce. Tu jsem si pro sebe vymyslel protože, se mi do starých kolejí nechtělo ani v nejmenší vracet.  A mohou za to mé krásné, skvělé, úžasné …. děti.

Ano opravu za to mohou ony, během rodičáku jsem si osvojil mnohé důležité dovednosti a návyky.  Jeden z nejdůležitějších za který jsem nejvíce vděčen je sebe-disciplína. Jak jsem k ní přišel? Jednoduše, když dítě v noci brečí nikomu se z vyhřátého pelechu nechce, ale přece vám to nedá a vstanete, co když vás ten prcek opravdu potřebuje. A časem zjistíte, že vám to vstávání vadí méně a  méně. A tak jsem to postupně měl s většinou nepříjemných povinností. Až jsem zjistil, že nemám problém dělat věci aniž bych se do nich musel popohánět. Skvělá deviza pro podnikání, každý den se nemusíte do něčeho honit, prostě to vlastně chcete dělat sami od sebe.

Další dovedností, kterou mě rodičovská vybavila je tzv multitasking nebo-li dělat více věcí na jednou a neztratit se vtom. Prostě jako rodič prcků musíte neustále sledovat okolí, odpovídat na několik věcí najednou a u toho vyřizovat třeba telefon. Skvělá průprava pro další kariéru.

Sebe-motivace sebe-zdokonalování další úžasná dovednost, kterou mi mé děti pomohli zlepšit. Jé krásné vidět vaše potomky, jak se učí novým dovednostem, vědomostem, to motivuje. Když se vás zeptají na záludnou otázku, na kterou neznáte odpověď. Jistě můžete říci, na to jsi ještě malý a “zachovat si tvář”. Já se snažím vždy říci, nevím, ale zjistíme to. A hurá na internet a hledáme. Není den, kdy bych se nenaučil či si neosvěžil něco nového. Dalším krokem pak už bylo jen učit se další dovednosti, které v budoucnu jistě využiji. Do svého učeni se snažím zapojit i děti,třeba anglická slovíčka trénujeme dohromady.

Takže, když se zamyslím tak těch 5 let doma s dětmi bylo velmi přínosných. A ten vztah, co spolu jako rodina máme, je naprosto úžasný. Snažíme se se ženou věnovat většinu času rodině. Výlety, plavání, divadlo a další aktivity děláme převážně všichni společně. I své podnikání se snažím přizpůsobit tak, aby nám co nejméně zasahovalo do společných chvil.

PS. Najdete mě v centru mého nejoblíbenějšího města v malé pražírně kávy ….


Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.