I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Vánoce - Pochybná tradice pouštění vánočního kapra

Tato „tradice“ vznikla již dávno, ale i tak je pro kapry ve většině případů smrtelná. Kapři při výlovu a převozu trpí stresem, který zaviní úbytek tělesné hmotnosti. Pro aklimatizaci v novém prostředí nemají dostatek energie. Prudká změna teploty, kvality vody a jiné faktory zaviní kaprovu pomalou smrt. Možná to nezní hezky, ale nejlepší pro kapry je rychlá smrt nejlépe hned u prodejce.  Jeho převoz domů a následný pobyt ve vaně je také utrpením.

Vypouštění kaprů zpět do přírody se dá označit za týrání zvířat, které je u nás trestné. „Záchranáři“ vypouštějící kapříky do řeky jsou vlastně týrateli těchto vánočních ryb. Kapr normálně žijící u dna rybníku a přehrad v tekoucí vodě uhyne zcela jistě. Ovšem jeho poslední chvíle jsou o mnoho horší než rychlá smrt na prkénku. I jiné druhy zvířat, jejichž maso konzumujeme, končí podobným způsobem. Ovšem jak se říká, co oko nevidí, to srdce netrápí.

Chcete-li udělat dobrý skutek pro zvířátka o vánocích, máte několik možností. Zajeďte do nejbližšího útulku, zeptejte čím zvířata krmí, poté hurá do obchodu. Nebo rovnou přispějte finanční částkou. Můžete též psy vyvenčit či si nějaké zvířátko osvojit. 

Zajímavou alternativou pro rodiny s dětmi je ozdobení stromečku v lese. Stačí nakoupit trochu mrkve, jablíček a jiné dobroty pro zvířátka. V lese vše pověsíme (položíme) na nějaký malý stromek. Hlavně nepoužívejte háčky, to zvířátkům jen ublíží. Při zdobení si užijete spoustu legrace a ještě uděláte dobrý skutek. Můžete si též zazpívat pár koled a podobně. Fantazii se meze, nekladou. Tento druh vánoc se alespoň trochu blíží prvotním křesťanským svátkům.

 Ozdobený strom pro zvířátka

Tags: 

Komentáře

No Avatar
Dusak (neověřeno) on 23. Prosinec 2016 - 20:21

Tohle může napsat jedině , nebo fanatik na ochranu zvířat.I když kapr zahyne (což pochybuji), bude potravou pro jiné dravce..takže si z tím vůbec nedělejte hlavu.Je to koloběh života. Nebo změnte tradice .. 

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.