I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Internet nebo kamenný obchod?

Nákup - e-shop

Asi každý z nás běžných uživatelů internetu si pokládá otázku, nakupovat v e-shopu nebo ne? Osobně jsem velký zastánce online nakupování, ta obrovská úspora času, nemačkání se v obchodě u kasy a naprostá svoboda rozhodování, mi prostě naprosto vyhovuje. Ano jsou věci, které bych přes internet rozhodně nekupoval , kalhoty, boty a pár dalších maličkostí. Ovšem i kamenný obchod má své výhody.

Když, narazíte na schopného prodavače (prodavačku) dokáže Vám poradit s výběrem.  Bohužel toto není vždy pravidlem. Kyselý úsměv špatně naladěného pracovníka v obchodě mně dokáže nákup tak zpříjemnit, že se rychle vytratím. Nemám také rád, ty moc horlivé „Zkuste, ještě toto a nechybí Vám tamto?“ Ne opravdu toho více nekoupím naopak! Znám tuto profesi i z druhé strany. Vím, že není žádný med obsluhovat zákazníky. A tak milé prodavače a prodavačky šetřím a nakupuji převážně online.

Zde je otázka, jak najít dobrý, zákazníky prověřený obchod? Ano toto je na internetovém nakupování jedna ze zásadních otázek. Zde nám může napovědět Heureka.cz, jejich certifikát označující kvalitní obchody. Označení „Ověřeno zákazníky“ postavené na zákaznických referencích není sice stoprocentní zárukou, ale rozhodně dokáže napovědět. Další možností je použít rovnou tzv. nákupní košík, zde zodpovědnost přebírá přímo Heuréka. 

Vždy je lepší před nejnižší cenou upřednostnit kvalitu obchodu. Nedávno jsem nakupoval něco pro děti a velmi mě potěšila naprostá maličkost, nálepka zpětného balíčku s adresou odesilatele a předplacenou dopravou. Ano tento e-shop jde cestou spokojeného zákazníka. Jako při každém online nakupování máte 14 dní na vrácení zboží bez udání důvodu. Tento internetový obchod Vám jako přidanou hodnotu nabízí bezproblémové využití této zákonem dané výhody.

Ještě se vrátíme ke stránce Heureka.cz. Jako největší nákupní rádce (srovnávač cen) v ČR pomáhá nám zákazníkům, nejen najít nejnižší ceny, ale službami typu Garance nákupu nenaletět pochybným obchodům.  Dalším posunem online nakupování jsou výdejní místa velkých obchodů ve velkých městech. Tímto můžete docela zásadně ušetřit za dopravu objednaného zboží. A nejen velké obchody se vydávají touto cestou. Vzniklo totiž několik nezávislých výdejních míst, která využívají různé obchody. Namátkou třeba Ulozenka.cz, Zasilkovna.cz a další. Většina větších a prověřených obchodů nabízí tuto formu dopravy za velmi slušnou cenou pro nás zákazníky. 

Abych to všechno shrnul. Nakupovat na internetu ANO, ale dodržovat pravidla. Jedno z nejdůležitějších je nakupovat v prověřeném e-shopu s nějakou historií.  Vyhýbat se nově vzniklým obchodům s podezřele nízkou cenou a platbou jen předem na účet či kartou.   

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.