I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Jak vybrat správný kroužek pro naše dítě?

Nabídka zájmového vzdělávání v dnešní době je velice pestrá a široká. Jak vybrat pro vaše dítko to nejlepší? Neexistuje žádný univerzální návod, každé dítě je individualita a je potřeba k němu tak přistupovat. Máme pro vás několik tipů, které by vám mohly rozhodování alespoň trošku usnadnit.

1. Vyberte činnost, která dítě baví. Možná netouží být gymnastkou, i když maminka si to v dětství přála. Ptejte se ho. Vypozorujte, k čemu má vlohy a jak se projevuje jeho temperament.

2. Některé dítě zvládne 3 kroužky, pro jiné je jeden až dost. Začněte raději u méně aktivit, a ty postupně navyšujte. Ideální je zvolit jeden kroužek pohybový, druhý naopak klidnější.

3. Dejte pozor, abyste dítě nezahltili. Potřebuje také volný čas samo pro sebe, kdy si samo zvolí činnost, která je pro něj aktuálně přitažlivá. Přebíhání z jednoho kroužku do druhého je nejen únavné, ale dítě se postupně přestává v obsahu orientovat.

4. Vybírejte kroužky, kde si dítě může první lekci zdarma vyzkoušet. Klidně navštivte hodinu s ním, ať ji můžete doma prodiskutovat a pomoci mu rozhodnout se. Navštivte takových lekcí více, ať máte z čeho vybírat – je to služba pro vás.

5. Potom už ale nechejte dítě v kroužku samotné. Zvládne tak lépe navázat kontakty s vrstevníky a respektovat novou autoritu – lektora.

6. V dobrém kroužku by se dítě mělo naučit dovednosti z oboru, ale také si zlepšit klíčové kompetence (např. zlepšení komunikace, logického myšlení…). Požadujte informace o tom, co vše kroužek dítěti přinese. Prioritou by měly být příjemně strávené chvíle a pozitivní zážitky – to vám poodkryje zkušební lekce.

7. Osobně pohovořte s lektorem. Takový kontakt vám podá dobrou informaci o úrovni kroužku. Během školního roku se ptejte, jak se dítěti daří.

8. Podle zákona musejí mít všichni lektoři ve školských zařízeních od ledna 2015 kurz pedagogiky. Většina těch stávajících již by měla být proškolena. Zeptejte se na to, lektor s pedagogickým vzděláním může být velké plus.

9. Kromě toho, jaká je cena kroužku, si zjistěte také další náklady. Co je v ceně kroužku? A kolik peněz vás to bude stát navíc?

10. Vnímejte celkovou atmosféru organizace, kam hodláte své dítě přihlásit. Je vám příjemná? První dojem přece dělá hodně.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru. Kroužky Domu dětí a mládeže Praha 9 naleznete na www.ddmpraha9.cz. Těšíme se na děti, mládež i dospělé.

 

Tým DDM Praha 9

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.