I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Kojenecká kolika - jak s ní bojovat?

Neutišitelné záchvaty pláče způsobené bolestí v bříšku. Mnoho miminek se s kojeneckou kolikou setká.

Co to kolika vlastně je?

Je to tak trochu záhada. Můžeme o ní mluvit pokud vaše děťátko pláče více než 3 hodiny denně, více než 3 dny v týdnu a více než 3 týdny.
Obvykle postihuje až pětinu dětiček od 2 týdnů života do 3 měsíců.


Malé dítě s mlékem

Co všechno může způsobit koliku? 

  •   Bolest bříška, zažívací potíže. Častokrát může jít o reakci na bílkovinu obsaženou v kravském mléce nebo laktózu v  některých kojeneckých mlécích.
  •   Tip – víte, jak správně vybrat kojenecké mléko?
  •   Pálení žáhy, které způsobuje žaludeční kyselina
  •   Zvětšující se trávicí trakt
  •   Plynatost
  •   Vyvíjející se nervový systém
  •   Přecitlivělost na světlo nebo hluk

 Dítě s mlékem

 

Jak uklidnit příznaky koliky?

Zaručený recept na to jak se jí vyhnout neexistuje. Pokud krmíte vaše děťátko z kojenecké lahve (ať už mateřským mlékem nebo kojeneckou výživou), snažte se co nejvíce redukovat vzduch v lahvi. Koliku a plynatost totiž může způsobit nadměrné polykání vzduchu z láhve během krmení. Redukovat vzduch pomáhají i speciální kojenecké láhve nebo dudlíky.

Tip – jak správně vybrat kojeneckou lahev?

Snažte se při krmení držet lahev ve svislé, velmi mírně nakloněné poloze, aby mléko teklo pomalu

 

 


Kolika může být i příznakem, že vaše děťátko není spokojené s výběrem kojeneckého mléka. Za zkoušku proto stojí zkusit jiný typ nebo značku. Vhodné je se při změně poradit s lékařem. Problémem může být i kravské mléko. Stojí za to vyzkoušet sójové nebo hypoalergenní.

Pokud kojíte, měla byste nejdříve vyprázdnit jeden prs a až pak děťátku nabídnout druhý. Děťátku může škodit i něco z vaší stravy. Zkuste to vysledovat. Mohou to být kořeněná jídla, příliš mnoho mléčných výrobků, citrusové plody, zelí nebo kofein. 

Nadměrný, bezútěšný dětský pláč vyčerpá nejednoho statečného rodiče. Neztrácejte však naději. Toto období je pouze přechodné. Většině miminek kolika ustoupí v období 12 až 14 týdnů. Pokud by vašeho drobečka nepřestala trápit ani v tomto období, může jít o něco vážnějšího. V tom případě raději vyhledejte lékaře. 

Komentáře

No Avatar
Miki (neověřeno) on 19. Červenec 2015 - 7:55

Vyzkoušli jsme všechny možné babské rady...ale bříško bolelo stále :( Zabral až Espumisan (když jsme ho začali dávat pravidelně před každým kojením) a k tomu jsme přidali přitahování nožiček k bříšku...prdíky šly pak ven jedna báseň :-D

No Avatar
Tomáš (neověřeno) on 11. Březen 2016 - 8:07

Dobrý den, já jsem dcerou doma od jejich 7 týdnů a musím říct, v první řadě klobouk dolů před všema co se věnují na 100% svům dítkům. Nás donutila fin situace k tomu abych zůstal já doma, protože že vydělává o 40% víc než já...No to je jedno. Každopádně chodím s malou i do poradny, je na umělém mléce a tak nám doktorka v první fázi poradila právě Espumizan, i podle internetu a maminek na něm ten espumizan odně zabírá, nám ale nepomohl a to jsem dával podctivě před každým krmením. Nakonec mi v lékárně poradili probiotické kapky od Valosunu a ty nám zabrali perfektně. Máme 5 měsíců druhé balení a podle informací už bychom je mohli zkusit vysadit, prptože v tomhle období už ty koliky ustupují...

No Avatar
Pája (neověřeno) on 3. Prosinec 2015 - 9:19

V první řadě si maminka musí pohlídat, co jí, pokud kojí. Dobré je pít fenyklový či kojící čaj...navíc při kojení je potřeba hodně tekutin ;- Někdy je trávení miminek prostě nezralé a tak prdíky mohou potrápit. Dobře fungují kapičky např. Espumisan..obsahuje simethicon, který pomáhá vstřebat plyny ve střevech. Může se od narození. Je dobré ho dávat s každým kojením, aby měl správný účinek. Naší dceři ještě pomáhalo nahřívání bříška teplým polštářkem nebo houpání či drncání v kočárku

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.