I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Počet ztracených dětí je i nadále alarmující

Každoročně se v České republice ztratí více než 5 500 dětí. Ze statistik vyplývá, že nejohroženější skupinou jsou děti nad 15 let věku. Jak zamezit dětským útěkům a únosům a snížit tak riziko kriminality páchané na dětech? 26.9. 2013 proběhne od čtyř hodin na Toulcově dvoře osvětová akce. Děti se budou v rámci projektu „S Denisem bezpečně“ učit,  jak se rizikových situací chovat a jak se jich vyvarovat. Rodiče zatím mohou  využít otevřenou diskusi s psycholožkou o věcech, které je trápí, např. návykové látky v rodině, rozvodové řízení nebo třeba i o tom, jak zvládnout hyperaktivní dítě.

Tuto akci pořádají společně s neziskovou organizací „Ztracené děti“ pracovníci infocentra Toulcova dvora a je určena i pro rodiče a děti z řad neslyšících. Toulcův dvůr se stal partnerem 2. ročníku „Týdne komunikace osob se sluchovým postižením“, připojí se k lepšímu poznání veřejnosti se světem osob se sluchovým postižením.

„Na Toulcův dvůr zamíří každoročně tisíce rodičů s dětmi a my se snažíme o to, aby zde byl pro ně připraven zajímavý program. Když nás oslovila paní Silvie Hájková s možností uspořádat tuto akci, dlouho jsme neváhali.  Děti jsou velmi zranitelné a je důležité je již v raném věku upozornit na rizika a zvýšit tím jejich bezpečí. “, říká Lenka Skoupá předsedkyně správní rady.

Rizika dětem hrozí nejenom při cestě ze školy, kdy je může obtěžovat neznámá osoba, ale i na dětském hřišti nebo v dopravních prostředcích. Pro děti je v zásadě těžké bránit se. Dospělým všeobecně důvěřují a neuvědomují si, že jim od nich může hrozit nebezpečí. V mnoha případech se stalo, že byly dokonce uneseny do ciziny. „ V případě únosu dítěte si musíme uvědomit, že je naše republika opravdu malá a dítě může být za bezmála dvě hodiny odvezeno ze země.“, podotýká Silvie Hájková z neziskové organizace Ztracené děti.

Připomeňme si společně některé příběhy ztracených dětí.

Absolutně beze stopy zmizela v létě roku 1997 čtrnáctiletá školačka z Příšovic. Jela na kole z Příšovic k tetě do Svijanského Újezdu. Ztratila se na cestě dlouhé tři a půl kilometru, navíc v den, kdy se cestou ze Svijanských slavností vracelo mnoho lidí. Nikdo si ale ničeho nevšiml a dívka nebyla nikdy nalezena.

Z chlapce z pražského Podolí se stal symbol zmizelých dětí v České republice. Ztratil se v lednu 1998, když mu bylo devět let. Policie ví, že si inkriminovaný den odešel hrát za kamarádem, ale domů už se nikdy nevrátil. Po chlapci pátraly neúspěšně stovky lidí, psi a vrtulník s termovizí.  Potápěči prohledávali Vltavu.

Velmi známým případem z posledních let se stala ztracená devítiletá holčička z pražské Troji. V roce 2010 zmizela cestou ze školy. Po několikaměsíčním pátrání bylo tělo znásilněné a uškrcené holčičky nalezeno asi kilometr od místa, kde byla viděna naposledy. 

Zdroj: www.toulcuvdvur.cz 

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.