I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Podzimní radovánky 4 - vyrobte s dětmi herbář nebo korálky z jeřabin

Velmi hezkou zábavou v  podzimním čase je sbírání listů stromů. Již učitel národů J.A. Komenský říkal, že nejlépe je učit děti hrou. Proč tedy neposlechnout učence a nenaučit děti opět něco nového. Co budeme potřebovat? Sešit, lepidlo, atlas stromů (nebo internet) na herbář a silnou nit, jehlu a jeřabiny pro náhrdelník.

Udělat herbář z krásně zbarvených podzimních listů je opravdu jednoduché. Procházka po lese (doporučuji listnatý, smíšený) nebo parku bude děti jistě bavit a můžete při ní nasbírat různé listy. Doma je strčíte do knihy, zatížíte, aby se krásně vylisovaly. Nalepíte do sešitu, doplníte popisky. Strom můžete též nakreslit. K hledání dat poslouží dobře internet třeba stránka www.wikipedie.cz. Děti (možná i sami sebe) tak zábavnou formou naučíte znát stromy a keře.

Herbář

Výroba náhrdelníku z jeřabin a jiných podzimních plodů. Opět stačí nasbírat vhodné plody - jeřabiny, šípky a podobně. Jehlu navlékneme na silnou nit. Při navlékání necháme průchod své fantazii. Po dokončení máme krásný výrobek určený hlavně pro děvčata. Může ovšem i posloužit jako krásný dárek k vánocům pro maminku či babičku.

Náhrdelník z jeřabin

Tags: 

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.