I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Ručně malované pohledy nejen pro děti

Ručně malované pohledy

Ručně malované pohledy Morseovka„Mamííííí, koupilas mi na školku v přírodě ty pohledy?“ zeptala se má nejstarší dcera, tehdy pětiletá, v pátek večer. V sobotu ráno měly s mladšísestřičkou odjíždět a před autobusem se muselo vždy odevzdat 5 dopředu napsaných pohledů. „No….eeeee…..Kačenko promiň, zapomněla jsem“ přiznala jsem upřímně. Myslím, že naučit děti přiznat svou chybu je důležité. Stejně tak jako umět si poradit a najít řešení. Proto jsem hned pohotově přidala „ale neboj, ráno je budeš mít. Spolehni se!“ A dcerka spokojeně usnula….

Pro mě to znamenalo to, že místo večerního filmu jsem sedla ke stolu a do dvou hodin ráno jsem kreslila pohledy. Ano, čtete dobře. Šest hodin jsem kreslila. Výsledkem byly pohledy, kde na každém  byl nějaký úkol k vyřešení spolu s obrázkem. Na jednom bylo bludiště, na druhém byla spojovačka co k čemu patří, dál byla křížovka s jejich jmény v tajence, morseovkou napsaný vzkaz jak na ně s tatínkem myslíme atd. Já ráno sotva koukala (máme všechny děti ranní ptáčata), ale nezapomenu na radost a úžas mých dcer, když pohledy ráno viděly. To byla náležitá odměna, která mě utvrdila v tom, že to mělo smysl.

Od té doby jsme pohledy na školky v přírodě a později i tábory už nekupovali, vždy jsem je nakreslila. Postupně jsem malovala i dětem kamarádek. Až jednou! Šla jsem s Kačenkou loni v létě na procházku a ona se mě zamyšleně zeptá: „maminko, proč si ty tvoje pohledy nemůžou koupit v papírnictví i ostatní maminky pro své děti?“ A tato zdánlivě obyčejná otázka změnila mnohé.  Odpověď nemohla být jiná než „ajóóó, vidíš…hmmmm“. Věřím tomu, že všechno má svůj čas a důvod. A tehdy přišel čas na změnu. Čas na to, posunout mé kreslení pohledů o kousek dál. Proto několik týdnů od té „obyčejné“ otázky vznikly oficiální Kreslené pohledy na webových stránkách www.kreslenepohledy.cz, na které Vás tímto upřímně zvu. 

Takže, máte-li děti kdekoliv na prázdninách (nebo klidně jen u babičky a dědy), pošlete jim pohled, který ještě nedostaly. Každý pohled má nějaký úkol či hru a dle obtížnosti jsou vhodné pro děti od 3-12 let. Všechny pohledy prošly „výstupní kontrolou“ v podobě našich tří dětí. Všem dětem (mým i cizím) se pohledy velmi líbí, jsou krásně barevné, chytlavé a děti na chvíli zabaví.

Pokud si také myslíte, že pohádkových postaviček a pohledů se zvířátky už děti dostaly dost, nabídněte jim něco nového, originálního, neokoukaného. Třeba Kreslené pohledy ;-)

Ručně malované pohledy Mašinka
Ručně malované pohledy Vláček

Komentáře

No Avatar
O. Bakarela (neověřeno) on 25. Leden 2016 - 13:47

Pohledy jsem taky koupila svým dětem. Jsou fakt krásný a měly dokonce větší úspěch než mých dětí oblíbený Pat a Mat :-D. Takže doporučuji.

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.