I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

S dětmi na fotbal či hokej

Už jste někdy vyrazili s malými dětmi na sportovní tribunu? S manželkou máme rádi fotbal i hokej a tak jsme se rozhodli, že s sebou vezmeme i naše ratolesti. Synovi jsou tři a kousek, dcera má lehce přes rok. Za poslední roky se kultura na tribunách trochu zlepšila, tak jsme usoudili, že by neměl nastat větší problém. Žijeme ve městě pod Ještědem, jsou zde i „ kotle“ ukázněné a chodí se za sportem jen pobavit, ne dělat zbytečné výtržnosti a podobně.

Stadiony vychází rodinám čím dál tím více vstříc. Aby ne, když se „Husákovy“ děti stávají rodiči. Proč přijít o tyto silné ročníky na tribunách. A vlastně si tímto zajistí i další generaci fanoušků.  U větších stadionů začínají být normální dětské koutky s hlídáním. To sice musíte zaplatit, ale když vám dítě v poločase řekne, že chce domů, máte řešení. Můžete si odpustit klobásu a pivo a peníze investovat do hlídání.

Dalším vstřícným krokem jsou tzv. rodinné nebo také nekuřácké tribuny. Samozřejmě  je těžké kontrolovat, zda to všichni dodržují. Ovšem rozhodně je to cesta kupředu. V tomto má výhodu hokej, kde jsou tribuny nekuřácké všechny. Čemu se ovšem neubráníte, jsou sprosté výrazy a nadávky. Bohužel je hodně fanoušků, kteří si myslí, že to bez nich nejde. Na druhou stranu, stačí chvíli postát u pískoviště a poslouchat. Mnohé i velmi malé děti jich umí i bez fotbalu dost.

Za ty roky co na hokej a fotbal chodím, jsem v Liberci nezažil žádnou potyčku ani při tak zvaných problémových zápasech. Možná je to tím, že je nevyhledávám.  Nebo jsou naši fanoušci v pohodě. Přikláním se k druhé variantě.

Dalším pozitivem jsou různé rodinné slevy, nebo děti do jistého věku nebo výšky mají vstup úplně zdarma. Na některých stadionech najdete i přebalovací pulty.

Jediná překážka rodinné návštěvy na tribuně je čas zahájení zápasu. Bohužel povětšinou začínají po šesté hodině večerní. Přidejte si čas zápasu a cestu domů rázem se to protáhne do deváté a to již většina malých dětí spí.  Ale občasná výjimka jim rozhodně nijak neuškodí.

Proto neváhejte a vezměte rodinu na fotbal hokej či jiný sport! Určitě se tam někdy potkáme.

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.