I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Zdarví

Bílý jazyk u dětí

Bílý povlak na jazyku vždy upozorňuje na to, že v těle je něco v nepořádku. Je důležité vědět, že se jedná o projev hned několika nemocí. U některých z nich je třeba ihned vyhledat pomoc lékaře. V tomto článku se dozvíte, na co vše může výskyt bílého povlaku na jazyku u děti poukazovat.

Když nehrozí nebezpečí   

Máte problém se vší dětskou?

Veš dětská (Pediculus capitis) je těsně svázána pouze s člověkem, nemůže totiž sát krev na žádném zvířeti. Vzdor českému názvu žije pouze ve vlasech lidí bez rozdílu věku. Je to parazitický plochý bezkřídlý hmyz šedé barvy, který nepřenáší žádné specifické infekční onemocnění. Je to obtížný parazit. Dospělí samečkové měří 2 – 3 mm, samičky jsou o něco delší. Samičky přilepují denně na vlasy 3 – 4 vajíčka (tzv. hnidy). Larvy se v optimální teplotě u hlavy líhnou již za 7 dní.

Polovina žáků ZŠ užívá léky, tři procenta z nich přiznávají užívání antidepresiv

České zdravotnické fórum prezentovalo výsledky výzkumu Životního stylu žáků druhého stupně základních škol. Tento výzkum poukázal na fakt, že nám pomalu vyrůstá generace závislá na lécích. Vždyť téměř polovina respondentů užívá nějaká farmaka, z toho 15% užívá léky pravidelně. Toto je jen část znepokojivého výzkumu.