I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

V mrazech si procházku s dítětem dobře rozmyslete!

Dítě v kombinéze - zima

Chodíte s dítětem pravidelně na procházky a přemýšlíte jak ho ochránit před silným mrazem? Toto je hodně zásadní otázka pro zdraví vašeho potomka. V těchto třeskutých mrazech bychom si procházku s malými dětmi měli dobře rozmyslet. Stojí nám za to, riskovat rýmu nebo nedej bože omrzliny? Budete-li dodržovat několik zásad, můžete toto riziko snížit, bohužel ale ne úplně odstranit.

Než půjdete ven, mrkněte na teploměr, jeli teplota pod -5°C pořádně se na procházku s dítětem v kočárku připravte. Delší pobyt venku může dítěti, potažmo vám, způsobit velké nepříjemnosti. Vždyť jedna z nejhorších věcí pro rodiče, je nemocné dítě. Znáte ty noci, kdy dítě kvůli nemoci nemůže spát, pláče a vy mu nemůžete nijak pomoci. A proto nejlepší rada je, postupně na mrazy zvykat. 

A teď pár typů než půjdete ven. Děcko vždy v obličeji poctivě namažte hodně mastným krémem. Nikdy opakuji nikdy, nepoužívejte krémy na bázi vody, tak zvané hydratační. Tyto krémy v mraze udělají víc škody než užitku. Pro radu, jaký krém vybrat, zajděte třeba do lékárny nebo dobré drogérie. Jestli nechcete investovat do drahých značkových přípravků, kupte třeba modrou indulonu.

Další zásada do mrazivého počasí. Oblečení vrstvěte! Jak na to? Na tělo použijte jemné bavlněné prádlo (je příjemné a udržuje teplo). Další vrstva, ideálně fleece je lehká prodyšná a přitom krásně hřeje. Z tohoto matriálu je vhodná i čepice. Nahoru použijte pořádnou nepromokavou bundu nebo kombinézu. Tato jak se říká cibulová metoda je léty prověřená a funguje spolehlivě.

Velký pozor si dejte na šálu přes obličej!  Jak dítě dýchá, dělá se vodní pára, která zmrzne a může nadělat spoustu nepříjemností.  V nejhorším případě způsobí i omrzliny.

A ještě jedno důležité pravidlo. Berte sebou pro dítě náhradní rukavice. Mráz za nehty je další nepříjemnost, které je dobré se vyhnout.

Tags: 

Komentáře

No Avatar
Marie (neověřeno) on 27. Leden 2014 - 14:09

Já malé (1,5r) mažu obličej (a lehce i oční víčka) dětskou vazelínou po celý rok, kromě léta. Ale v téhle zimě má hned červený nos, takže jsme venku jen chvilku.

No Avatar
Ondřej Čermák on 28. Leden 2014 - 8:24

Dobrý den, děkuji za info. Myslíte tuto?

 

Aktuální cena TENA Barrier Cream Ochranná vazelína 150 ml v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

No Avatar
Zuzana Oravcová (neověřeno) on 4. Leden 2015 - 20:49

Ja som s mojou dnes už 11 ročnou dcérkou Martinkou chodila von za každého počasia. Narodila sa na Silvestra 2003 a bola riadna snehová nádielka, mrzlo až trešťalo, u nás na dolniakoch bolo -12 stupňov a my sme chodili von za každého počasia aj na dve až tri hodiny. Tváričku som jej vždy natrela niveou, poobliekala som ju do viacerých vrstiev a poďho von. Môžem povedať, že som dcérku učila existovať v každom počasí. Keď pršalo, tak gumáky a pršiplášť a išlo sa von behať po mlákach. Keď sme prišli domov, tak som ju osprchovala v teplej vode, dala suché na radiátore zohriate oblečenie, zjedla za tanier teplého vývaru. Vďaka tomu, že sme nerozdeľovali počasie na to, pri ktorom sa von chodí a pri ktorom nie, tak za posledných 8 rokov nemusela užívať antibiotiká, nebola chorá (keď nerátam soplíky z alergie) a pritom je to kardiačka po vážnej operácii srdca. Za tento prístup ma pochválila nielen detská lekárka, ale aj alergológ, kardiológ a kardiochirurg. 

No Avatar
Lucia (neověřeno) on 19. Duben 2015 - 14:40

Zuzka, plne s vami suhlasim, u nas to bolo rovnako. Moja dcerka je novembrova a nebol den aby sme nesli von. Teraz ma 4 roky a este chora nebola. 

No Avatar
Irena (neověřeno) on 17. Leden 2016 - 22:05

Ja ziju ve Finsku. Nase mala (21m)spava venku v kocarku az do minus25 stupnu obvykle 90 minut. Ted nam tu v noci klesaji mrazy i k minus 35.Pres den chodime na kratsi prochazky dopoledne tak 20-30 minut a odpoledne zrovna tak. Mala je zdrava jako ripa. Vrstvime, mazeme a vse v normalu. Podotykam, ze pres den mame tak -22 az -26. Je nesmyslvyhybat se mrazum, ale je dulezite byt na ne dobre pripraveny ;-) 

No Avatar
Aknedz Avoxam (neověřeno) on 19. Leden 2016 - 0:02

Neřeknu malé miminko, ale od šestinedělí jsme s dětmi chodili ven.Zase v tom článku se přehání.Pak matky děti navlékaly jako loni v listopadu, kdy bylo teplo, a proto jsou děti nemocné.Odjakživa se tradovalo, že děti oblékáme jako sebe + fusák,jsou  v kočárku a taky se hýbou. 

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.