I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Výstava - Byl jednou jeden král... Karel IV

V Galerii umění pro děti GUD u Staroměstského náměstí slaví 700. výročí narození Karla IV. s těmi nejmenšími dětmi. Výstava „Byl jednou jeden král... Karel IV.” je koncipována jako pohádka o slavném českém králi. Zábavnou interaktivní formou seznamuje děti s touto významnou postavou českých dějin. „Oslavy výročí Karla IV. byly v Praze velkolepé a nezapomínalo se i na dětského diváka. My jsme se ale zaměřili na ty úplně nejmenší, předškolní a mladší školní věk.

Velmi zábavnou a odlehčenou formou se děti seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy je veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále Karla IV. Malí návštěvníci se tak nejen pobaví, ale odnesou si z výstavy i spoustu zajímavých informací,” říká Kateřina Samková, ředitelka galerie GUD. „Výstavu jsme připravovali jako pohádku o velkém českém králi. Chceme ukázat dětem, že být králem není jen sedět na trůnu, ale jsou to především i znalosti (představujeme Karla jako učence, astrologa, stavitele, atd.) a odvaha (Karel jako rytíř). Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby,” doplňuje Jan Šimr, autor výstavy.

Celá výstava je doprovázena originály ilustrací Marty Hricové, která je připravila pro tuto výstavu. „Výstava je celá interaktivní a doplněna řadou workshopů, tvůrčích dílniček. Děti si vyrobí svůj vlastní erb a na recyklovaný papír si namalují brkem a inkoustem ilustraci ze života Karla IV. nebo si vyzkouší podle předlohy psaní gotického písma,“ vysvětluje Jan Šimr.

„Výstavu jsme tentokrát doplnili nejen o víkendové workshopy u nás v Ateliéru GUD (v 1. patře), ale především o komentovaná prohlídky každý víkend od 11 a 14 hodin, kdy výstavou provede děti šašek Karlík. Ve skupině si děti akci více užijí a odlehčíme tak i rodičům. Pro ty, kteří prohlídku nestihnou, je k dispozici podrobný tištěný průvodce,” doplňuje Kateřina Samková.

Součástí výstavy je školní program, pro který jsou vyhrazena dopoledne od úterý do pátku. Více na www.galeriegud.cz

Termín výstavy: 22.10. - 22.12. 2016 (s možností prodloužení výstavy)

Pořadatel: Kateřina Samková - Umění pro děti o.p.s. (Galerie umění pro děti GUD) 
Autor výstavy: Jan Šimr
Ilustrátor výstavy: Marta Hricová

Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.