I tátové se rádi starají o své děti

Partneři

Originální samolepky na auto

Mámy pro mámy - podpořme předčasně narozené Kulíšky a jejich rodiče

Vše o levácích

Budete překvapeni, jak svobodně může vzdělávání fungovat.
Od maminky

Tour de Kids

Tátové - táta a dítě

Střídavka
LOM

 

Poslední komentáře

Wattsenglish – angličtina se Stevem pro všechny školkové děti

Navzdory všem zásahům české školní inspekce, jsou kroužky angličtiny v mateřských školách u dětí i jejich rodičů stále populární. A není divu. Každý učitel angličtiny v první třídě základní školy vám řekne, že rozdíly mezi těmi dětmi, které už se angličtinu již učily a které ne, jsou na první pohled zřetelné.

Pozitivní ohlasy bývají například na oblíbenou metodologii Wattsenglish. Učitelé základních škol jsou toho názoru, že ačkoli děti nemluví ve větách, je na nich znát, že velmi dobře rozumí a reagují. Také dobře znají základní slovní zásobu, která se ve škole učí. Některé z dětí se přitom občas dokonce i nudí.

A jak taková angličtina s Wattsenglish ve školce vypadá? Neinformovaný pozorovatel by možná ani nepoznal, že ve třídě probíhá kroužek anglického jazyka. A to je správně. Angličtina by totiž měla probíhat primárně formou hry. Hlavně přirozeně a nenásilně. 

Průběh výuky je pak zpravidla následující. Děti s lektorem v klidu přijdou na místo, v kroužku se pozdraví, zazpívají písničku a trochu se rozehřejí. V této úvodní fázi je důležité, aby se děti vnitřně přepnuly na režim „angličtina“. V dalších zhruba 20 minutách se pak seznamují s novými slovíčky a procvičují si již naučené prostřednictvím her, soutěží, videí nebo práce s učebnicí. Důležité přitom je zapojení všech smyslů, a také celého těla. Takzvané TPR aktivity neboli aktivity, kdy se děti učí prostřednictvím pohybu, doteku a reálného kontaktu se studovanými slovíčky, jsou u dětí nejúčinnější. Jinými slovy, co si dítě může osahat a ozkoušet, to si mnohem lépe zapamatuje.

Ptáte se, pro jaké děti je takový kroužek angličtiny Wattsenglish vhodný? To je právě to nejlepší. S Wattsenglish se mohou učit všechny děti ve věku od 3 do 6 let. Nezáleží přitom, jestli se už angličtinu učily nebo ne. Stačí, aby jednou nebo dvakrát týdně na půl hodiny navštívilo kroužek a nejlépe si k tomu ještě doma pouštělo doplňková videa a vsaďte se, že výsledek se dříve či později dostaví.  


Zajímavé odkazy

Liberecká pražírna - prodejna čerstvě pražené kávý a káva s sebou 
Tip pro vás: Centrum asistované reprodukce EUROPE IVF poskytuje komplexní léčbu poruch neplodnosti.